Silnik VW 2.0 TDI Mild Hybrid EA288evo2 DTN/DTP

64
Silnik VW 2.0 TDI Mild Hybrid EA288evo2 DTN/DTP

Napędy hybrydowe Volkswagen są stosowane w samochodach marki

  • Audi
  • Seat
  • Skoda
  • Volkswagen

Silnik VW 2.0 TDI Mild Hybrid EA288evo2 DTN/DTP wszedł do produkcji w 2018 roku i zasila szereg modeli koncernu VW. System jaki zastosowano w tym silniku jest zwany potocznie  mikro-hybrydą. Zadaniem jego jest pomoc w rozruchu silnika a nie jego wspomaganie jak to ma miejsce w przypadku miękkiej hybrydy. w tym przypadku zastosowano system ISG-Integrated Starter Generator łączący rozrusznik z alternatorem w jedną całość.


Właśnie ten wspomniany 12V system odpowiada z uruchamianie funkcji Start&Stop po zatrzymaniu pojazdu i jego rozruchu .Pełni on również funkcję generatora prądu podczas hamowania, odzyskuje energię i gromadzi ją w baterii litowo-jonowej o pojemności 0.5Ah. która potem służy do wspomagania elektryki pojazdu.Układ mikro-hybrid znacząco wpłynął na obniżenie poziomu spalania jak również emisji Co2.



Silnik Volkswagen 2.0 TDI SCR o odmianach mocy 136 lub 204 KM z rodziny EA288evo wszedł do produkcji w 2018 roku i występuje w samochodach Audi, Seat, Skoda VW. Jest to nowoczesna jednostka wysokoprężna, spełniająca bardzo rygorystyczne normy spalin Euro 6d.



Aby sprostać tym wymogom, w silniku zastosowano nowoczesne rozwiązania umożliwiające obniżenie emisji CO2 nawet o 10 g/km! Nowy system o nazwie Clean Diesel to technologia, która po raz pierwszy została zastosowana w silnikach TDI. Jego zadaniem jest minimalizowanie emisji spalin do minimum. Odpowiadają za to katalizator magazynujący emisję spalin NOx oraz połączenie filtra cząstek stałych z systemem SCR. Zadaniem SCR (Selective Catalytic Reduction) jest wychwycenie i zneutralizowanie tlenku azotu oraz obniżenie emisji spalin NOx o 90%.



Oprócz aspektów ekologicznych, w silniku wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań mających wpływ na dynamikę i spalanie. Między innymi zmniejszono opory tarcia, masę jednostki oraz dopracowano układ doładowania, dzięki czemu turbosprężarka reaguje natychmiast po dodaniu gazu.

Silnik 2.0 TDI EA288evo to całkowicie nowoczesna konstrukcja o bardzo zaawansowanej technologii, co przekłada się na świetne osiągi przy niskim poziomie spalania.

 

Silnik spalinowy

Typ silnika: Diesel

Pojemność silnika: 1968 cm3

Zakres mocy: 136-204 KM

Moment obrotowy: 320-400 Nm

Silnik elektryczny

Pojemność baterii: 0.15 kWh

Zasięg silnika EV: - km

Moc silnika EV: 3 KM

Moment obrotowy EV: 60 Nm

Napęd hybrydowy

Typ hybrydy: 12V mHEV (mikro)

Zużycie energii: - kWh/100km

Moc układu: 136-204 KM

Moment obr. układu: 320-400 Nm

Specyfikacja

Rodzaj układu: 4-cylindrowy

Ilość zaworów: 16

Typ wtrysku: Common Rail

Turbosprężarka

Zalety

  • nowoczesna konstrukcja
  • bardzo dobra dynamika
  • wysoka kultura pracy
  • niski poziom spalania

Wady

  • koszty serwisu
  • problematyczny DPF w jeździe miejskiej

Informacje serwisowe

  • Rozrząd: Pasek, wymiana po 210 tys /km
  • Ilość oleju silnikowego: 5.5 L, typ oleju: 5W30, wymiana po 15.000 km lub 1 rok
  • Przegląd serwisowy co 1 rok
  • Silnik posiada filtr cząstek stałych
Dane na tej stronie są zbiorem informacji z materiałów prasowych oraz warsztatów i stanowią jedynie wartość informacyjną

Średnia ocena użytkowników

Średnia (głosów: 0) (0.0)
Trwałość 0.0/10
Utrzymanie 0.0/10
Dynamika 0.0/10
Głosy według opinii użytkowników: 0 0

Najbardziej awaryjna część

0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
Suma głosów: 0

Opinie użytkowników

Nie dodano tutaj jeszcze żadnej opinii, bądż pierwszy i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami